aimagazine
Kia Slovakia už vyrobila 4 milióny vozidiel
26. May. 2021 | autor: redakcia
Výrobný závod značky Kia na Slovensku zaznamenal významný výrobný míľnik vo svojej histórii vyrobením štvormiliónteho vozidla, ktorým sa 24. mája stal model Kia Sportage.


Kia Slovakia spustila sériovú výrobu vozidiel v roku 2006 a pomáha pri rozširovaní značky Kia v Európe. Kia Slovakia prekonala hranicu milión vyrobených vozidiel v roku 2012 a každé tri roky pridávala k nemu ďalší milión. V týchto dňoch, už zišli z výrobných liniek, ktoré sú schopné vyrábať až osem rôznych modelov, celkovo štyri milióny vozidiel. Vyrábané sú tu všetky modely z rodiny Ceed - Ceed, Ceed GT, Ceed Sportswagon, ProCeed, XCeed ako aj posledné tri generácie modelu Sportage.
„Len vďaka úsiliu našich výrobných operátorov, všetkých zamestnancov a dodávateľov sa nám podarilo dosiahnuť neuveriteľný míľnik v našej histórii. Kia Slovakia je dlhodobo symbolom vynikajúcej kvality, efektívnosti, bezpečnosti a moderných technológií, čo potvrdzujú úspechy našich modelov v Európe,” poďakoval zamestnancom Kia Slovakia Seok-Bong Kim, prezident a výkonný riaditeľ Kia Slovakia.

Kia Slovakia patrí medzi významných výrobcov a exportérov na Slovensku, zamestnáva 3 700 ľudí ktorým vypomáhajú moderné roboty. Nedávna investícia vo výške 70 miliónov eur umožňuje vyrábať a montovať nové benzínové motory, ako odpoveď na meniace sa požiadavky trhu. Kia vyrába veľmi efektívne benzínové motory doplnené o 1,6 litrový naftový „Smartstream“ motor.
aktuálne vydanie zobraziť archív vydaní
ai magazine 3/2023 vyšiel 6.7.2023
PDF číslo na stiahnutie
ai magazine 4/2023 vyjde 8.9.2023
Uzávierka podkladov 24.8.2023
partneri
kalendár podujatí a výstav
najčítanejšie za 7 dní
LEADER press, s.r.o., vydavateľstvo odborných časopisov, Dolné Rudiny 2956/3, 010 01 Žilina
© LEADER press, s.r.o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
0.0124 s.